Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vllezerit Bajra - Sharkia E Hamzës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Sot sharkin e Hamzes nuk e lshoj nga dora
N'kull te Adem Jasharit po zgjohet Kosova
Na ke than moj shqipe n'luft bahet per paqe
Zahir Pajaziti lind me pushk ne faqe.

REF...
Loti s'bahet gjak
Gjaku s'bahet lot
Ni Zot o ne qiell
Ni Shqipni mbi tok.

Pushk e Adrianit sjell lajmin e parë
Nusja ne Kosovë sot ka nisë me ardhë
Ne lotë e kput telin per Fahri Fazliun
Ilir Konushevcin, Gjeven dhe Fehmiun.

REF...
Loti s'bahet gjak
Gjaku s'bahet lot
Ni Zot o ne qiell
Ni Shqipni mbi tok.

Sot n'odat t'Kosoves ndajn t'miren prej t'keqes
Kang e Mujë Krasniqit e çiftelia e Beqes
Luan Haradinaj e thrret Ilaz Kodren
N'darsum me Shkelzenin bashk do ta shtrojmë sofren.

REF...
Loti s'bahet gjak
Gjaku s'bahet lot
Ni Zot o ne qiell
Ni Shqipni mbi tok.

Sot Mujdin Aliu fort po e ndrin sharin
Dielli e shkrin boren per Ismet Jasharin
Murat Lika vjen me Çani Lumen krushk
Agim Ramdani lapsin e ban pushkë

REF...X2
Loti s'bahet gjak
Gjaku s'bahet lot
Ni Zot o ne qiell
Ni Shqipni mbi tok.


Ky tekst u dërgua nga Mergim Ademi

Vllezerit Bajra - Sharkia E Hamzës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sharkia E Hamzës".
3. Video është e këngës "Sharkia E Hamzës", por nuk këndohet nga Vllezerit Bajra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vllezerit Bajra:


Komente 0