Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vojsava Alia

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  296
  • Vendlindja:
  • Gjirokastër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Vojsava Alia është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore dasmash. Në vitin 2012, Vojsava Alia merr pjesë në X Factor Albania 1. Në Nëntor 2012, Vojsava Aliaj merr pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "Brenge Zemre". Më datë 21 Tetor 2013, Vojsava Aliaj publikon videoklipin "Te Dua Bandill". Në Maj 2014, Vojsava Aliaj merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Imi Do T'jesh". Më datë 29 Janar 2015, Vojsava Alia & Mikel Rapaj publikojnë videoklipin "Nuse Te Percjellim Sot". Më datë 9 Qershor 2016, Vojsa...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

X Factor Albania

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (4)

5
14
6
5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Mimoza Ahmeti

Myfarete Laze

Rezarta Shkurta

Rezarta Smaja

Valbona Halili

Olta Boka

Babeta Shahini

Xhejsi Jorgaqi

Kamela Islamaj

Amarda Arkaxhiu

Tags: Vojsava Alia, Vojsava Aliaj


Komente mbi këtë artist