Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vojsava Alia - Dy Çupa Nga Struga (Kolazh) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Dy cupa nga struga moj C'me shtine sevdane(x2)

Ne Mos njera tjetra moj mua do tme marre(x2)

Jasaman Aman dhe moj Jasaman oii
Qenke cupe è bukur moj, cupe per shtepi(x2)

Hiqmu moj sevda dhe moj, Mos mu bej belaje(x2)

Epo se jam djal i ri dhe moj, jam dhe sevdali
Aman se jam djali ri dhe moj, jam dhe sevdali

Jasaman Aman e moj Jasaman oii
Cenke cupe è bukur moj, cupe per shtepi(x2)

C'mu zverdhe o moj mu bere ftuha
Cupes eee beqare moj
Pse shtive o moj merak per mua
Cupes eee beqare moj
Hiq merakun dhe hajde me mua
Cupes eee beqare moj
Te kam dashur edhe prap te dua
Cupes eee beqare moj

Dile moj...???... manare
Cupes eee beqare moj
Pse Na dole ti moj genjeshtare
Cupes eee beqare moj
Ti pse Na the o moj s'martohem fare
Cupes eee beqare moj
O do ti rrij o moj babait beqare
Cupes eee beqare moj


Dy lule te bardha moj, nje dhurat per vajzen(x2)

Ta mare moj nene, ta mare Mos ta mare, mere Bij e nenes oo djalit Mos ju ndaj(x2)

Dy lule te bardha moj, nje dhurat per djalin (x2)

Ta mare moj nene ta mare Mos ta mare, mere Bij e nenes oo djalit Mos ju ndaj(x4)


Ky tekst u dërgua nga Denisa BanushiVojsava Alia
Publikimi: 16/02/2021
Orkestrimi: Vani Rushiti
Klarinet: Renato Liçi
Kitarë: Besmir Shani
Soprano Saxophone: Devis Kaziu
Audio: EranprostudioVojsava Alia - Dy Çupa Nga Struga (Kolazh)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Çupa Nga Struga (Kolazh)".
3. Video është e këngës "Dy Çupa Nga Struga (Kolazh)", por nuk këndohet nga Vojsava Alia.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vojsava Alia:


Komente 0