Voltan Prodani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.1 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Voltan Prodani është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Kompozitor dhe këngëtar, i pëlqen t’i bëj të dyja, edhe pse më mirë e gjen veten tek pasioni i parë. Ai shprehet se i është dashur shumë punë për të arritur këtu ku është sot. Vështirësitë kanë filluar kur para viteve 90-të u detyrua të vazhdojë gjimnazin, pasi nuk e fusnin në shkollën e muzikës, si djali i të burgosurit politik, kitaristit të shquar Mehdi Prodani. Kjo luftë e egër klasore përveç persekutimit artistik nuk mundi të ndalojë Voltani...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Gjergj Leka

Joe Artid Fejzo

Sajmir Braho

Ardian Trebicka

Merland Kademi

Selami Kolonja

Arbër Arapi

Agim Poshka

Glenis Dume

Agron Llakaj


Tags: Voltan Prodani

Krijo Një Kartolinë