Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

VZ - Kontroll (intro)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Fjalt E Mia"
Intro:
Yea Vz Mirsevni N´Fjalt e Mia
Ishalla Ju Pelqen Se Nese Sju Pelqen Ateher kena problem

Yea Check

1.
Du me fol mu lodh deri sa t´mshterret zani
Du me hi pak n´kontroll si n´shkoll shkollovani
Sun e bani xhelozin at´eher nalne CD´n
MOs um ngo ma anena se veten e urren

vrejtje per urrejtje mos thuj qe nuk t´kallxova
Shipe u vonove tash hine n´rangun "Un lakmova"
Kontrollova Kosovarapin internetin tona ant
I nimova reperav une repin me bo fam

Tash qija at nan se respekti s´ekziston
secili poget perveti secili u bo patron
pardon shipev nese n´befasi une erdha
po s´po kom koh me hup um pret vlla monedha

mledha dijeni ju sjella miqasi
kshtjella garanti per bes per shqiptari
per bes ky Vz e ka moralin e fort
nuk e thej edhe qielli me dit qe bjen ne tok

e sa per shok qendrofshin neper kujtime
se kaloj lufta i morri shokt 1 milion ndryshme
1 milion mendime pajtime zero me zero
Anton Qeta po fol po na euro me euro

Shprehu shqipe nese n´zemer ki dicka
se truni s´prodhon sen pervec klicka me klicka
sa per rima per rima kena kllinca me killa
filimena me ta gerrdit repin shipe une villa

shipe une silla rep-realitet n´gyrbet
mesazhe neper dissa une bona terrmet
kismet u kon albumi kismet "Fjalt e Mia"
u kon koha me ardh njo nga Vushtrria

Vz Vushtrrinaz Makfioz apo Mak
Enis Mulak apo Shqip i Pergjakt
Zinxhir i Zinxhirve Qe Nuk Kputen per Jet
prezentohet me Zemer Pergjithmon i Vertet "YEA"


Ky tekst u dërgua nga Don Mehmeti 361
Më Shumë Këngë Nga VZ:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet