Më mbaj mend (për 1 muaj)

VZ - Vendi Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

..................................................
Jom sill per rreth botes, Kosoven e kom njo
A thu a vjen ajo dit ku prap jetoj n'to
Prap festoj n'to, prap punoj n'to
Vlla po m'dhomin syt, tu dal jasht kur i shoh
Po mu sum takon me thon ti venin mos e lsho
Sa vjet jena tlir, prespektiv pak po shohí
Sa vete jetojn mir, dejsa tjert ne varfni
E vetmja rrug-dalje níEvrop, ky o fat i zi
Athu kush ka faj, ata n'politik?
Ata shok po thojn, kejt populli o tu ik!
Nuk jon tu merzit qysh po shihet spo jau nin
Per sa ti 'marrin votat, vlla e shesin kejt rinin
Uh!
U nisen fmi, n'kufi u bon burra
1.9.9.9 kit rrug vet e thurra
Po m'doket njejt, ksaj i thojn dezhavu,
E di se pej qefi, ty kurr nuk tkisha lshu
Je t'u mungu
..................................................

Refreni:

Kosove vendi im i bukur
S'te lem kurr te vetmuar
Do t'vim nje dit dhe te tjeret
Kur prap do t'jemi te lumtur

Do t'vim nje dit dhe te tjeret
Kur prap do t'jemi te lumtur

2 ~
A thu a vjen ajo dite, ku fmit jon tu prit
Me ra zilja shkolles per me dal jasht me rrshit
E meÖlu me top, pa lot vlla mu rrit
Per 1 dite pa shi, e jo cigare me shit

E jo doren me shtre me lyp pare per idare
Po doren me shtre, me percjell at abetare
E di qe je lodh ti me premtimet e kota
Po dije ti ki vlere ma shum se kejt bota

Zemer fshij ata lot edhe kryt maje nalt
Se ka me ardh 1 dite, ku kejt jena bashk
Ku kejt veshen bardh, e lakmia síekziston
Ku arrihet qído sen qe ti mun e andrron

Uh!
U nisen fmi, n'kufi u bon burra
1.9.9.8 kit rrug vet e thurra
Po m'doket njejt, ksaj i thojn dezhavu,
E di se pej qefi kit kang kurr se kisha shkru
Je t'u mungu


Ky tekst u dërgua nga  GazmendVZ
Renditja: Top 200
Publikimi: 14/02/2015


VZ - Vendi Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vendi Im".
3. Video është e këngës "Vendi Im", por nuk këndohet nga VZ.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga VZ:


Komente 0