West Side Family
West Side Family
West Side Family
  • Vendlindja:
  • Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop hip-hop
West Side Family është grup artistësh i njohur. Dikur tre djem... gjithmonë me një ‘Mesazh’: Rolandi, Miri dhe Flori. Dikur shokë në një klase, me pas anëtarë të një prej grupeve më të njohura muzikore të Shqipërisë.

Miri
Shenja e horoskopit: Peshorja
Datëlindja: tetor 1979
Pija e preferuar: Xhin
Ngjyra e preferuar: e kuqja

Landi
Ditëlindja: Korrik 1980
Shenja e horoskopit: Gaforrja
Ngjyra e preferuar: vishnja dhe e zeza
Pija e preferuar: Uiski, lëng portokalli. Kam disa pije te preferuara sipas gjëndjes në të cilën ndodhem. Ndonjëherë madje më pëlqen të pi dhe ujë.

Flori
(1979-2014)
Ngjyra e preferuar: Bezha
Shenja e horoskopit: Peshqit

Në Nëntor 2000, West Side Family marrin pjesë në Kënga Magjike 2000 me këngën "Deluzion".

Në Nëntor 2001, West Side Family marrin pjesë në Kënga Magjike 2001 me këngën "Ne Hapat E Tua".

Në Nëntor 2002, West Side Family marrin pjesë në Kënga Magjike 2002 me këngën "Mesazh".

Në Nëntor 2003, West Side Family marrin pjesë në Kënga Magjike 2003 me këngën "Hou Cike".

Në Dhjetor 2004, West Side Family marrin pjesë në Zhurma Show 2004 me këngën "Tirona".

Në Qershor 2004, West Side Family marrin pjesë në VFM 2004 me këngën "Tirona".

Në vitin 2004, West Side Family publikojnë albumin "Jeta Shkon".

Në Nëntor 2006, West Side Family marrin pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "Ne Krahet E Tua".

Në vitin 2006, West Side Family publikojnë albumin "W.S.F.".

Në Prill 2007, West Side Family marrin pjesë në VFM 2007 me këngën "Une Dua Ah Ahh".

Në Nëntor 2008, West Side Family marrin pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Mbi Gjithcka (Nese Mundesh)".

Në Dhjetor 2008, West Side Family & Aurela Gaçe marrin pjesë në Festivali i 47-të në RTSH me këngën "Jehone".

Më datë 26 Prill 2009, West Side Family publikojnë videoklipin "S.O.S".

Më datë 21 Qershor 2009, West Side Family publikojnë videoklipin "Cohu", në bashkëpunim me Edi Rama.

Më datë 29 Dhjetor 2017, West Side Family publikojnë videoklipin "Beso". Tre vjet pas ndarjes nga jeta e Dr.Florit, Landi dhe Miri kthehen me një këngë dedikuar mikut të tyre të ndjerë. Ashtu siç ishte premtuar, miqtë e tij, të cilët së bashku ishin pjesë e grupit West Side Family, kanë sjellë së fundmi projektin e tyre të fundit të realizuar si grup. E veçanta e kësaj kënge, është se pjesë e saj është edhe Dr.Flori, me frazën e fundit që kishte arritur të incizonte në studion e tij, dhe e cila është përdorur për këtë këngë. Muzika dhe teksti janë realizuar të gjitha nga vet grupi, ndërsa klipi është punuar Blackout. Videoklipi sjell një atmosferë shprese, dhe është ndërthuru me elemente që ‘rikthejnë’ në jetë Dr.Florin përmes imazheve.

Më datë 7 Maj 2018, West Side Family publikojnë videoklipin "Komshia". Muzika e këngës u punua nga Alban Kondi.

Më datë 17 Shtator 2018, West Side Family publikojnë videoklipin "E Imja". Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda, Alban Kondi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Elgit Doda. Videoklipi u prodhua nga Chill Pro.

Në Maj 2019, West Side Family marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 me këngën "Beso".

Më datë 1 Korrik 2019, West Side Family publikojnë videoklipin "Marinela", në bashkëpunim me Eranda Libohovën. Muzika e këngës u punua nga Alban Kondi & Elgit Doda, ndërsa teksti u shkrua nga Alban Kondi. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.

Në Shtator 2019, West Side Family marrin pjesë në Kënga Magjike 2019 me këngën "7 Ditë", në bashkëpunim me Alban Kondi.

Në Maj 2020, West Side Family marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Marinela", në bashkëpunim me Eranda Libohova.

Më datë 31 Korrik 2020, West Side Family publikojnë videoklipin "Zemra Rreh". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Alban Kondi.

Më datë 27 Prill 2022, West Side Family publikojnë videoklipin "Lule T’bukra Ka Tirona". Për muzikën e këngës kanë punuar bashkarisht Alban Kondi & Klodian Qafoku, ndërsa tekstin e shkroi Alban Kondi. Produksioni audio u realizua nga Alban Kondi & Klodian Qafoku.

Më datë 12 Korrik 2023, West Side Family publikojnë videoklipin "Me Ex". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Alban Kondi. Produksioni audio u realizua nga Alban Kondi, Shpëtim Saraçi & Fabian Basha.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga West Side Family »

Komente 5