Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Whitney Houston

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  94
(1963-2012)  
  • Emri i Vërtetë:
  • Whitney Elizabeth Houston
  • Vendlindja:
  • Newark, New Jersey 
BIOGRAFIA: Whitney Houston është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Whitney Elizabeth Houston ishte këngëtare e zhanrit pop dhe R&B, aktore, producente filmi dhe modele nga Shtetet e Bashkuara. Më 2009, Guinness World Records e konsideroi atë si femra më e shpërblyer (për sa i përket çmimeve të ndryshme) e të gjitha kohërave. Çmimet e fituara prej saj përfshijnë dy Emmy Awards, gjashtë Grammy Awards, 30 Billboard Music Awards dhe 22 American Music Awards, së bashku në total 415 çmime gjatë gjithë jetës së saj. Ho...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Tracy Chapman

Kelly Clarkson

Lara Fabian

Maria Mena

Demi Lovato

Jordin Sparks

Hadise

Hilary Duff

Kat Deluna

Leona Lewis

Tags: Whitney Houston


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet