Më mbaj mend (për 1 muaj)

Will.I.Am
 • Emri i Vërtetë:
 • William James Adams, Jr.
 • Vendlindja:
 • Los Angeles 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 45 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 15 Mars 1975
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
Këndon kryesisht: pop R&B

Will.I.Am është këngëtar i huaj shumë i njohur. William James Adams, Jr., njihet më shumë me nofkën will.i.am, raper amerikan, këngëshkrues, këngëtar, aktor, dhe producent. Will.i.am u bë edhe më shumë i njohur si themelues i grupit hip hop dhe pop The Black Eyed Peas, me këngëtaren e pop-it Fergie, raperin Taboo dhe apl-de-ap.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet