A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Wiz Khalifa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  25
  • Vendlindja:
  • Minot, North Dakota 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Wiz Khalifa është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Cameron Jibril Thomaz, better known by the stage name Wiz Khalifa, is an American rapper and singer-songwriter. He released his debut album, Show and Prove, in 2006, and signed to Warner Bros. Records in 2007. His Eurodance-influenced single, "Say Yeah", received urban radio airplay, charting on the Rhythmic Top 40 and Hot Rap Tracks charts in 2008. Khalifa parted with Warner Bros. and released his second album, Deal or No Deal, in November 20...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Bruno Mars

Arcangel

Chris Brown

Ron Pope

Jason Derulo

Alex Ubago

Mika

Usher

R. Kelly

Tito El Bambino


Tags: Wiz Khalifa

Wiz Khalifa në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019