Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15
BIOGRAFIA: WNC është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. WNC, ose gjatë "W-hite N-iggaz C-lan " (Klani i zezakve t'bardh), është nga grupet e muzikës Rrep që krijohet në Kosovë. Ndonëse grupi është krijuar që në vitin 1996, shfaqja e tyre më evidentuese para publikut realizohet kur del në treg CD-ja e tyre e parë 'Pse?!' në vitin 2002. Lirisht mund të thuhet se këngët në këtë album, janë tejet interesante dhe të arrira në gjininë e tyre, madje karakteristikë interesante në disa raste është që ata gë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtarePse (2002)

Maxumim


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Infinit Records

Eki-Nox

A.D.X

E7

2 Perqind

Ritmi I Rruges

Felon Records

Zinxhirt

E'7

Hija E Jetes

Tags: Wnc, X-Wnc, W.N.C, W.N.C., Xwnc, Besnik Belegu, Faton Hajredinaj, Arlind Gjikolli, Dardan Belegu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet