Më mbaj mend (për 1 muaj)

X-Style - Dheu I Pergjakur Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


do t`shtegtoj neper kto troje / dhe ti pys kullat e gurit`
`t`shoh qka flet shpirti Kosoves / vall qka rri n`shtiz t`flamurit`
`n`kull t`Jasharve mtha Ademi / pse pom thoni bac u Kry`
`qe sa vjet po pres n`buz t`Ibrit / n`Mitrvic spom lon me hy`
`n`kull t`Zahirit mpyti pushka / pse mkan lan ketu vjerr kot`
`mu nuk mu ndryshk aspak tyta / po ligeshtia pshtjell me lot`
`faj nuk ka kerkush n`ket bot / qe spe qojm nvend amanetin`
`tuj ndegju fjalt e dynjas / per qdo dit per mashttrojm vetin`
`ma msove rrugen e luftes / ngase at se kam dit`
`m`detyrove te dal perball / sepse at se kam prit`
`perse vjen e mshqetson / pragun e deres pse ma shkel`
`nese tigrin e egerson / mo nuk mundesh me e perkdhel`
`un gje t`keqe sjom tu bo / atdheut tim do ti dal zot`
`po ti dashte ketu me ardh / me na largu nga kjo tok`
`fajtor nuk jam aspak / qe po e mbroj praguun tim`
`kush mundet sot me than / qe un e kam gabim`

Ref;

Po qfare t'ben ty femijet o katil qe na i preve n'djep ende pa thene emrin nene' ua more ma t'bukren jeet
Per cudi ata nuk can edhe pse vdekjen n'sy e pan nuk ju rrodhi asnje pik lot edhe pse vendin me gjak e lan

`M`kujtohet n`luft kur shkove / dhe me the mos qaj ti`
`un serish dot kthehem / nuk do te lo ne vetmi`
`dy lot ti pash nfaqe / perqafim t`ngrohht m`dhee`
`mirupafshim biri iim / ti shkove mu vet um le`
`e ne rend kur u rreshtove / plot gaz e mallengjim`
`per her t fundit mshikova / aty u perlot ky syri im`
`per qdo dit pot therrash . ne ennderr me shfaqesh ti`
`perher me ty flas / e me hijen tone rri`
`kur ty plumi te qelloi / qe ta dha aj shkjau i zi`
`zemren time ma coptoi / e ti valove n`histori`
`nuk harrohen Deshmoret / qe luftun sikur shqiponja`
`s`harrohen dragojt / por gjinden ne zemrat tone`
`Kosov je e e jona / nuk i takon Serbiis`
`nderin ten e ruajten / Ushtaret e Liris`
`UCk te duam / Uck Therrasimmm`
`edhe femijet e djepit / Uck Bertasin`

Ref;

Po qfare t'ben ty femijet o katil qe na i preve n'djep ende pa thene emrin nene' ua more ma t'bukren jeet
Per cudi ata nuk can edhe pse vdekjen n'sy e pan nuk ju rrodhi asnje pik lot edhe pse vendin me gjak e lan

`po na thot Pashtriku plak / ti kujtojm Luant si perher na`
`mos ti harrojm kta trima / qe popullit i dhan vlera`
`sa shum male sa shum prroje / sa gjak u derdh nkto troje`
`sa shum vuajte e dhunime / sa shum brenga nzemren time`
`ti Kosov kurr su doorezove / dhe su korite kurr`
`edhe pse shum pesove / ishe e fort porsi gur`
`ti pate shum vigan krah per krah / mmmee tyy`
`luftuan e te shpetauan / nuk te lan ne roberi`
`Tosk e geg bashk me u bo / se ku komb nuk dallon fe`
`vatanin ndrit me pa / se ne t gjith ktu kemi le`
`Kosov moj trimoshe / varret ti lam me looT`
`Te dua moj bukuroshe / je ma e mir n`boooT`


Ky tekst u dërgua nga  chiLLtripp


Nuk kemi video për këtë këngë.


X-Style
Publikimi: 06/04/2012


X-Style - Dheu I Pergjakur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dheu I Pergjakur".
3. Video është e këngës "Dheu I Pergjakur", por nuk këndohet nga X-Style.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga X-Style:


Komente 0