Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xeni Dhe Sinani - Pyet Drenica E Dukagjini Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ooooo n’Shqiptari krejt an e mban ooo jo ma të mirë dy shokë si gjan, Beqir Gashi e Muj Krasniqi kjo Kosovë kshtu vet i rriti, si për kang e çifteli, si për pushk edhe për trimnije, rrit në odat e Kosovës si bilbylat tuj ja than kangës, ooo tuj ja than kangës.

Ooooo deri tash o shka o i zi t’kam ra në kang e çifteli, e sa her t’kam ra në kang aq her plumb un kam me të dhane kështu tha trimi Beqir Sefa për Kosovë jo smë dhimet jeta, se me zemër i kam knuee e për taa tash kam me luftu ooo ka me luftueee.

Oooo kshtu m’ka msue kanga e plakut deri në pikën e fundit t’gjakut. Le t’na djeg flak e barotit, le t’na mun sot gjaku i lotit, ndryshe smujm na me i dal hakut, votrës flak pragut t’konakut, kshtu thojn trimat Muja e Beqa, për Kosov o sna dhimet jeta, o sna dhimet jeta.
Kshtu thojn trimat Muja e Beqa, për Kosov o sna dhimet jeta, o sna dhimet jeta.


Ky tekst u dërgua nga Doni

Xeni Dhe Sinani - Pyet Drenica E Dukagjini
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pyet Drenica E Dukagjini".
3. Video është e këngës "Pyet Drenica E Dukagjini", por nuk këndohet nga Xeni Dhe Sinani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xeni Dhe Sinani:


Komente 0