Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xeni Dhe Sinani - Muja, Beqa Dhe Alija Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ni shqiponje zbriti nga Kruja , fluturon N'qabiq te Muja
*********************** e qabiqit , ku asht kulla , ku asht kulla e Muje Krasniqit
100 vjet e lidhur n'pranga , un luftova nga Shqipnia
Edhe e plagosur mrrina ne Kosove , ne Kosove ne kulla t'mia

Kulle e Mujes , kull shqiptare , pushk e luftes qlirimtare
Flak nga malet zbret liria , krah po m'bajn beqa alia

Ty nene loke te qofsha fale , 100 vjet t'kam pas permall
Amanetin ma dha Kruja , shko n'Kosove , shko n'Kosove te Beqa e Muja
Jane djeg shpi e jane shkri gur , qdo deshmor a ka flamur
Si dikur Gjergji nga Kruja legjend lufte , legjend lufte Betim Muja

Kulle e Mujes , kull shqiptare , pushk e luftes qlirimtare
Flak nga malet zbret liria , krah po m'bajn Beqa e Alia

SI dukur Gjergji nga Kruja , per luft trimat rreshton Muja
Mbi pushtus si krah shqiponje Beqir Sefa , Beqir Sefa n'ball t'kolones
Moj Kosove ta puthsha ballin , se lae shkaun me ta shkel pragun
N'ball t'kolones per liri , shqip ku flitet , shqip ku flitet tash n'Shqipni

Kulle e Mujes , kull shqiptare , pushk e luftes qlirimtare
Flak nga malet zbret liria , krah po m'bajn Beqa e Alia


Ky tekst u dërgua nga veprim krasniqi

Xeni Dhe Sinani - Muja, Beqa Dhe Alija
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Muja, Beqa Dhe Alija".
3. Video është e këngës "Muja, Beqa Dhe Alija", por nuk këndohet nga Xeni Dhe Sinani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xeni Dhe Sinani:


Komente 0