A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xeni (Shkelzen Jetishi)

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  135
  • Origin:
  • Gjakovë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 55
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Xeni (Shkelzen Jetishi) is a very famous singer of Citizens' Traditional, Traditional Wedding & Kosovo's Traditional music. Shkëlzen Jetishi - Xeni është i lindur në qytetin e këngës së pastër shqipe, Gjakovë. Ka filluar të këndojë që në fëmijëri, nga ku dhe ka realizuar një numër të madh këngësh, bashkëpunimesh e albumesh, që të gjitha këto të vlerësuara si është më e mira nga publiku. Xeni është i martuar dhe ka një djalë, e ai është këngëtari i njohur Korab Jetishi, i cili si duket po ndjek hapat e të atit. Xeni shquhet si një ndër këngëtarët më të mirë për interpr...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Shkelzen Jetishin & Eli Fara (2018)

Live 2017 (2017)

Xeni Live 2015 (2015)

Gezuar (2015)

Ti Në Zemrën Time (2011)

Bashke Ne Sofer (2011)

Hajde Luj (2010)

Ju Këndon Zemra (2006)

Kenge E Hare

Gezuar Me Xenin


» Add A Song »

Jam Dorzu
O Dukat
Nje Gote Raki (Raki E Shoke)
Kujtimet E Vjetra
Shpirti Im
Mire Se Te Gjeta Bajrush Doda
Hajt Tja Thojm Nje Kang Te Bukur
Dhe Parisin Me Ma Fal, Me Gjakoven Nuk E Nderroj
Kenget E Reja T'i Kendojme, Por Te Vjetrat Mos T'i Harrojme
Si Babë E Bir


Related Artists:

Armend Rexhepagiqi

Naim Krasniqi

Mahmut Ferati

Ilir Shaqiri

Sinan Vllasaliu

Ramadan Krasniqi (Dani)

Blero

Sabri Fejzullahu

Avni Mula

Olen Cesari


Tags: Xeni (Shkelzen Jetishi), Xeni, Shkelzen Jetishi, Shkelxen Jetishi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019