A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xeni (Shkelzen Jetishi)
  • Origin:
  • Gjakovë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 55
  • Birthday:
  • 1 March 1964
  • Zodiac sign:
  • ♓ Peshqit
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  135

Xeni (Shkelzen Jetishi) is a very famous singer. Shkëlzen Jetishi - Xeni është i lindur në qytetin e këngës së pastër shqipe, Gjakovë. Ka filluar të këndojë që në fëmijëri, nga ku dhe ka realizuar një numër të madh këngësh, bashkëpunimesh e albumesh, që të gjitha këto të vlerësuara si është më e mira nga publiku. Xeni është i martuar dhe ka një djalë, e ai është këngëtari i njohur Korab Jetishi, i cili si duket po ndjek hapat e të atit. Xeni shquhet si një ndër këngëtarët më të mirë për interpretim live, I cili zakonisht këndon nëpër ahengje të ndryshme familjare. Në vitin 2009, Xeni shpërblehet me çmimin "Best Popullore Albumi" në Zhurma Show Awards për albumin "Si babë e bir", në duet me djalin e tij, Korab Jetishin. Xenin sëfundi e shohmi më tepër në bashkëpunim me Zenel Dolin dhe orkestrin e Vllaznim Buxhovit, të cilët ngado që shkojnë krijojnë një atmosferë që askush s'mund ta zëvendësojë.

Në vitin 2006, Xeni (Shkelzen Jetishi) publikon albumin "Ju Këndon Zemra".

Në Dhjetor 2009, Xeni & Korab Jetishi marrin pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Si Babë E Bir".

Më datë 6 Gusht 2010, Xeni (Shkelzen Jetishi) publikon videoklipin "Koha Nuk Të Pret". Me këtë këngë, Xeni (Shkelzen Jetishi) merr pjesë në Zhurma Show 2010 në vitin 2010.

Në vitin 2010, Xeni (Shkelzen Jetishi) publikon albumin "Hajde Luj".

Më datë 7 Qershor 2011, Ismet Peja & Xeni publikojnë videoklipin "Hajt T'ja Thojme Nje Kenge Te Bukur".

Më datë 13 Dhjetor 2011, Korab Jetishi & Xeni publikojnë videoklipin "Në Vrullin E Rinisë". Videoklipi u prodhua nga EMF Creative.

Në vitin 2011, Xeni (Shkelzen Jetishi) publikon albumin "Ti Në Zemrën Time".

Në vitin 2011, Shyhrete Behluli & Shkelzen Jetishi publikojnë albumin "Bashke Ne Sofer".

Në Tetor 2013, Bujar Qamili & Xeni marrin pjesë në Zhurma Show 2013 me këngën "Dy Bylbyla Ne Nje Gem".

Më datë 16 Nëntor 2013, Xeni (Shkelzen Jetishi) publikon videoklipin "O Dukat".

Më datë 29 Korrik 2014, Manjola Nallbani & Xeni (Shkelzen Jetishi) publikojnë videoklipin "Unë Do Të Dua".

Më datë 18 Dhjetor 2014, Xeni (Shkelzen Jetishi) publikon videoklipin "Jam Dorzu".

Në vitin 2015, Xeni (Shkelzen Jetishi) publikon albumin "Xeni Live 2015".

Në vitin 2015, Xeni & Zeneli publikojnë albumin "Gezuar".

Më datë 31 Maj 2016, Enkelejda Arifi, Xeni & Hysni Alushi publikojnë videoklipin "Tradita Shqiptare". Me këtë këngë, Enkelejda Arifi, Xeni & Hysni Alushi marrin pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 24 Qershor 2016, Xeni (Shkelzen Jetishi) publikon videoklipin "Dhe Parisin Me Ma Fal, Me Gjakoven Nuk E Nderroj".

Më datë 28 Prill 2017, Xeni publikon videoklipin "Sheqer Kam Kujtimin Tend".

Më datë 14 Korrik 2017, Xeni (Shkelzen Jetishi) publikon videoklipin "Kenget E Reja T'i Kendojme, Por Te Vjetrat Mos T'i Harrojme".

Më datë 22 Korrik 2017, Vjollca Haxhiu publikon videoklipin "Hakmarrje", në bashkëpunim me Shkelzen Jetishi. Muzika e këngës u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi), teksti u shkrua nga Ilir Berani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi).

Më datë 28 Korrik 2017, Xeni publikon videoklipin "Kujtimet E Vjetra", në bashkëpunim me Korab Jetishi. Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, teksti u shkrua nga 2 Step.

Më datë 15 Dhjetor 2017, Vani & Shkelzen Jetishi publikojnë videoklipin "Potpuri E Shqiperis Se Mesme 2017".

Në vitin 2017, Xeni publikon albumin "Live 2017".

Më datë 29 Korrik 2018, Xeni publikon videoklipin "Per Se Gjalli S’Te Harroj". Muzika e këngës u punua nga Vllaznim Buxhovi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Vllaznim Buxhovi.

Në vitin 2018, Shkelzen Jetishin & Eli Fara publikojnë albumin "Shkelzen Jetishin & Eli Fara".

Më datë 27 Nëntor 2018, Gold AG publikon videoklipin "Jam Gjakova", në bashkëpunim me Shkelzen Jetishin dhe është kujdesur vetë për muzikën dhe tekstin e këngës. Orkestrimi i këngës u punua nga Rrahman Kryeziu. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  arsimdiber  


More news about Xeni (Shkelzen Jetishi) »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019