A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Hidhe Vallen


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

05/02/2013

2013-02-05T16:08:33


It's a long time that we try finding the lyrics to "Hidhe Vallen" sung by Xeni (Shkelzen Jetishi).
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Erland Sula - Hidhe Vallen

Hidhe vallen pa pushim
Kemi dasem kemi gezim
Hidhe vallen moj shoqeri
Gezim i madh sot ne shtepi

REF.:
Gezimi behet ane e mban e
E bene nena me babane
Flaka te shkoj ne hava
Gezim me te madh nuk ka ne dyna
Hidhe vallen pa pushime
kemi dasem kemi gezim.

Hidhe vallen mos ta ndalim
Gezim i madh po martojme djal in
Po vjen nusja si hyni
Lume e lume e kemi ne shtepi

REF.:
Gezimi behet ane e mban e
E bene nena me babane
Flaka te shkoj ne hava
Gezim me te madh nuk ka ne dyna
Hidhe vallen pa pushime
kemi dasem kemi gezim.

Nikollë Nikprelaj - Hidhe Vallen

Hidhe ti hidhe moj çikë
vallen sa te ka hije
kur te shoh te paren
na e paske shtatin ti
ma te bukurin ne malsi.

luj moj çikë
moj zan moj bukuroshe
ata sy e zemrat sec naj joshe
bukuri si ti dhe djelli ka lakmi.

ref.hidhe çiko vallen
ne valle mos pusho
sec naj morre zemrat
çunat naj shiko
gjithë i ke mahnit habit
me shtatin tend moj çikë
ti moj çikë o moj çikë

fluturo si flutur rrezullo si sheg
ty moj remtirushe
flak moj tosk e gege
gjith i ke mahnit habit
me shtatin tend moj çikë
o moj çikë o moj çikë.

ndale pak ndale ti cike e vogel
se te gjith mas teje
s`ndalojn hapin ah kta
pleq edhe te rinj
sa te kane lakmi.

luj moj çikë moj zane
moj bukuroshe ata sy
e zemrat sec naj joshe
bukuri si ty dhe djelli ka lakmi.

ref.hidhe çiko vallen (3x)
n`valle mos pusho
seç naj dogje zemrat
çunat naj shiko
gjit i ke mahnit habit
me shtatin tend moj çikë
ti moj çikë o moj çikë.

fluturo si flutur rrezullo si sheg
ty moj remtirushet flak
moj toske e gege
gjith i ke mahnit habit
me shtatin tend moj çikë
o moj çikë o moj çikë.
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019