A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Trendafil Me Dyzet Flete


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

15/07/2016

2016-07-15T18:38:21

Song from the album:

"Kurorë Dashurie"


Hedhur leshrat mbrapa,
Vetullat kurorë,
Po ç'faj të pati djali moj,
Që si flet me gojë?
Kur ta pashë ballin,
Të dhashë stolinë,
O më dogje në zemër moj,
Erë trëndelinë.
I: Do të dal e do t'i flas,
Do t'i flas e do ti qesh
Edhe rrugën do t'ja pres-ë.
Do më vish a s'do më vish
Do më vish a të vij vetë,
Trëndafil me dyzet fletë. :I
Qoshet e shamisë,
Lulet e dynjasë,
Po ç'ka çupa me mua moj,
Që s’do të me flasë?
Kur ta pashë ballin,
Të dhashë stolinë,
O më dogje në zemër moj,
Erë trëndelinë.
Do të dal e do t'i flas,
Do t'i flas e do ti qesh
Edhe rrugën do t'ja pres-ë.
Do më vish a s'do më vish
Do më vish a të vij vetë,
Trëndafil me dyzet fletë.
Do më vish a s'do më vish
Do më vish a të vij vetë,
Trëndafil me dyzet fletë.


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019