Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Kur Hyna N'portë T'kalasë (Feat. Kastriot Tusha & Isuf Myziri)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kur hyna n´porte t´kalase
Dy çeshmet i pashe karshi
Ja merr zemren fukarase
Fjale te mire dhe bujari

Vall c´do t´jet port´ e kalas
Arifi ceshmet i di
Si ke mbreti i Qerbelas
Ashtu ndodhi nje texheli

Hem Irfan hem burhan
Jam meledh te gjithe ke ti
Ti vetem na ban derman
Te kemi njofte qy n´ezeli

Vaj akshami garibane
Kur ngryse nje jabanxhi
Bujari s´asht ba pishman
E merr mikun ne shtepi.
Buzen hilalli ahem
Gjuha nxjerr fjale te zjarrta
Ah c´me fike o dilber
Me ato shenja gjith te arta.
Dola n´pjace te Bezistanit
E pashe rrugen e Maxharise
S´vyshket lulja Elbasanit
S´mehet sofra e bujarise.
N´aksham vete ne mejhane
Pij nji kupe per mikun e vjeter
Oh Myzyr or divane
Mos t´kaboj njeri tjeter.


Ky tekst u dërgua nga  argjend


Nuk kemi video për këtë këngë.
Xeni (Shkelzen Jetishi) - Kur Hyna N'portë T'kalasë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Hyna N'portë T'kalasë".
3. Video është e këngës "Kur Hyna N'portë T'kalasë", por nuk këndohet nga Xeni (Shkelzen Jetishi).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xeni (Shkelzen Jetishi):


Komente 0