A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Xeni (Shkelzen Jetishi) - O Mor Daja Daja I Madh


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/06/2010

2010-06-21T09:57:38

Song from the album:

"Hajde Luj"


O mor daja daja i madh,
mire se ti na ke ardhe..
Daja ka sebeb,marton mesen e vet..
Ohh,daja ka sebeb marton mesen e vet..

Dajes i paska lezet,kur kercen me mesen e vet
oh kur nigjon klarinet vallen daja e hudh vet..
Oh,kur nigjon klarinet vallen daja e hudhh vettt....

Ne valle pas dajes i erdh rradha halles..
Kerce hall kerce hiq gajle mos ke..
oh,kerce hall kerce mrapa te vim ne..

Vjen halla me bija,paska pru tepsia..
petlla me byrek me na shtru per drek..
oh,petlla me byrek me na shtru per drek...

Ejjj,agjes i lumt dora qe ja boni...
kuleten e shkuni sa i doli funi..
oh kuleten e shkuni,sa i doli funi...

Ejjj,agjen nuk ma ka njeri ma ka shpirtin
shpirt zotni..
Perhajer martesa oh me nipa e mesa..
Perhajer martesa me nipa e mesaa....


Lyrics submited by  fiona
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019