Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Arvanite  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live 2017"

Komente

Asnjë Koment

13/07/2016

2016-07-13T08:57:41+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Arvanite" kënduar nga Xeni (Shkelzen Jetishi).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Xeni (Shkelzen Jetishi) i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ilir Shaqiri. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Arvanite e bukur,
me faqet prej borës,
Dil më prit lendinës deh moj,
Nën degët e mollës.

Dil më prit lendinës deh moj,
Nën degët e mollës.

Dil më prit se erdha deh moj,
Mos më çaj me ligje,
Vjen deali i Pashës deh moj,
Po pin uj në brigje.

Zbriti poshtë shkallët ashtu më ngadalë.
Erdha të të marr moj me Gjogun e bardhë.
Tundi moj xherdanet, tundi hajmalitë.
Natën e pa hënë le të na bëjnë dritë heeeej.

Arvanite e bukur,
Nago që shpije,
Andej kah lind djelli deh moj,
Andej dritë kah vije.

Andej kah lind djelli deh moj,
Andej dritë kah vije.

Tundi fort xherdanet deh moj,
Moj të marrtë lumi,
Ali Pashën sonte deh moj,
Mos ta zërë gjumi.

Zbriti poshtë shkallët ashtu më ngadalë.
Erdha të të marr moj me Gjogun e bardhë.
Tundi moj xherdanet, tundi hajmalitë.
Natën e pa hënë le të na bëjnë dritë heeeej.

Zbriti poshtë shkallët ashtu më ngadalë.
Erdha të të marr moj me Gjogun e bardhë.
Tundi moj xherdanet, tundi hajmalitë.
Natën e pa hënë le të na bëjnë dritë heeeej.

Zbriti poshtë shkallët ashtu më ngadalë.
Erdha të të marr moj me Gjogun e bardhë.
Tundi moj xherdanet, tundi hajmalitë.
Natën e pa hënë le të na bëjnë dritë heeeej.Më Shumë Këngë Nga Xeni (Shkelzen Jetishi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet