A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Arvanite


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

13/07/2016

2016-07-13T09:57:41

Song from the album:

"Live 2017"It's a long time that we try finding the lyrics to "Arvanite" sung by Xeni (Shkelzen Jetishi).
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Xeni (Shkelzen Jetishi) attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Ilir Shaqiri. We wish that's the lyrics you are looking for:

Arvanite e bukur,
me faqet prej borës,
Dil më prit lendinës deh moj,
Nën degët e mollës.

Dil më prit lendinës deh moj,
Nën degët e mollës.

Dil më prit se erdha deh moj,
Mos më çaj me ligje,
Vjen deali i Pashës deh moj,
Po pin uj në brigje.

Zbriti poshtë shkallët ashtu më ngadalë.
Erdha të të marr moj me Gjogun e bardhë.
Tundi moj xherdanet, tundi hajmalitë.
Natën e pa hënë le të na bëjnë dritë heeeej.

Arvanite e bukur,
Nago që shpije,
Andej kah lind djelli deh moj,
Andej dritë kah vije.

Andej kah lind djelli deh moj,
Andej dritë kah vije.

Tundi fort xherdanet deh moj,
Moj të marrtë lumi,
Ali Pashën sonte deh moj,
Mos ta zërë gjumi.

Zbriti poshtë shkallët ashtu më ngadalë.
Erdha të të marr moj me Gjogun e bardhë.
Tundi moj xherdanet, tundi hajmalitë.
Natën e pa hënë le të na bëjnë dritë heeeej.

Zbriti poshtë shkallët ashtu më ngadalë.
Erdha të të marr moj me Gjogun e bardhë.
Tundi moj xherdanet, tundi hajmalitë.
Natën e pa hënë le të na bëjnë dritë heeeej.

Zbriti poshtë shkallët ashtu më ngadalë.
Erdha të të marr moj me Gjogun e bardhë.
Tundi moj xherdanet, tundi hajmalitë.
Natën e pa hënë le të na bëjnë dritë heeeej.more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019