Më mbaj mend (për 1 muaj)


Xeni (Shkelzen Jetishi) - Ndal O Jetë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndal O Jetë".
3. Video është e këngës "Ndal O Jetë", por nuk këndohet nga Xeni (Shkelzen Jetishi).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Ndal O Jetë  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

Fatmir Lela

Komente

Asnjë Koment

08/01/2020

2020-01-08T22:22:00+00:00Str. 1

Veç nji herë kjo jet jetohet,
Më mungon dashnia jote,
Gjen në ty kush dashurohet,
Gjith` të mirat e k`saj botë.
Eja pra rinin` t`a g`zojmë,
Mos t`a çojmë na jetën kot,
N` kafene der` natën vonë,
Drit` më ban shikimi jot.

Ref.

Kur violina t`k`pusi telin,
Për ty kangën kam me marr,
Hajde pra e lujma belin,
Mos më fut në dhé të gjallë,
Ndal o jet se du me t` k`nu,
Me orkestër e shoqni,
Nji dolli për ty me çu,
Ti më mban` gjithmonë të ri,
Ti më mban` gjithmonë të ri,

Str. 2

Pritëm pak o jet` të lutem,
Ndalu pak pash rininë time,
Kam hala me ba,po s`ngutem,
Me plot`su dëshirën time.
Ndal o jet` ku don me shku,
Eja t`ngrem` bashkë nji dolli,
O sa shumë kam me t`kallxu,
Mos ma len shpirtin borxhli.

Ref.

Kur violina t`k`pusi telin,
Për ty kangën kam me marr,
Hajde pra e lujma belin,
Mos më fut në dhé të gjallë,
Ndal o jet se du me t` k`nu,
Me orkestër e shoqni,
Nji dolli për ty me çu,
Ti më mban` gjithmonë të ri,
Ti më mban` gjithmonë të ri,


Ky tekst u dërgua nga Dergoi Saimir Bahja
Më Shumë Këngë Nga Xeni (Shkelzen Jetishi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet