Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Xhafer Ahmetaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  17
 • Vendlindja:
 • Korish 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 36 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Xhafer Ahmetaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike dhe popullore dasmash. Xhafer Ahmetaj i lindur ne fshatin Korish komuna Prizren. I njohur si kengetar i muzikes popullore dhe folklorike hapat e pare te se ciles i filloi ne Shoqerine Kulturo-Artistike "Shkendija" Korishe ku filloi si nje 11 vjeqar ne vitin 1995, ne kete vit ne festivalin e Prizrenit u shperblye si kengetari me i mire i festivalit. Shkollen e mesme te muzikes e kreu ne Prozren duke vijuar studimet ne akademin e arteve ne Peje ne degen e Solo Kendimit. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Bashkëshorti i

Vlora Ahmetaj

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareXhafer & Vlora Ahmetaj (2018)

Kenge Folklorike (2017)

Luj Moj Nuse


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Andin Randobrava

Gentian Gojani

Mili Sallauka

Don Pizhi

Demush Malaj

GT

Barooti

Mc Qoppa

Alban Shehu

Alban Mehmeti

Tags: Xhafer Ahmetaj, Xhafa, Xhafer Ahmeti


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet