A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhavit Avdyli

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  35
  • Origin:
  • Ferizaj 
BIOGRAFIA: Xhavit Avdyli is a popular singer and songwriter of Modern Traditional & Folk Ballads music. Karrierën prej muzikanti e ka filluar si instrumentist që nga viti 1993. Kurse, me këngë filloi të merrej që nga viti 1994 dhe pati një varg paraqitjesh në manifestime kulturore në Ferizaj e më gjerë. Nga përvoja dhe puna profesionale që bëri, në bashkëpunim me kolegët e tij profesional, ka punuar dhe vazhdon të punojë albume për këngëtarë të zhanreve të ndryshme të muzikës: Zbavitëse, Popullore, Hip Hop, R&B etj. Aktualisht Xhaviti punon në sekt...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

2Ton

(His brother)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Live 2012 (2012)

Live 2011 (2011)

Disponim Per Dasmore (2010)

Këngë Për Qefi (2008)

Të Kërkoj (2007)

Më E Mira (2003)


» Add A Song »

Ti Je Jeta
Ku Ke Mbet
Shko
Mos Aktro
Dikur
Pse
Gjurmet Ne Trupin Tim
C'na Duheshin Fjalet
Her Drit Her Terr
Endrra Ime

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Related Artists:

Giti

Eroll Murati

Magrib Muqiqi

Xhevdet Osmanaj

Zijadin Alili

Kushtrim Dobra

Naser Beqiri

Dardan Gjinolli

Beni Baksi

Hajrumin Kamberi


Tags: Xhavit Avdyli

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019