Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhavit Avdyli - Ministrit Ne Londer Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Ministrit ne Londer shkuen e i thane,
Isa Boletini vete ka ardh,
Mban alltin, more, o, dhe kesul-o te bardhe

Duhet pritur sic eshte zakoni,
Me kujdes ta kontrolloni,
Ju gjeneral, more, o, vet ta shoqeroni

Hyn Isai me koken lart,
Pala xhamadanit i rrika hapte,
Si shqiponja, o, kur i hap krahte

Me kan thane se je trim mali,
Se as kush armet s'ti ndali,
Vec n'Evrope, more, une do te jem i pari

Sa per rregulla i zbatova,
Njanen arm une e dorzova,
Kurse tjetren ooo prej brezi se nxora

N`mos besofsh po ta tegoj
te nente plumbat i mban ne goje
Ismail Qemali o mor ma dhuroi...iii

Lordi plak mbeti pa men
Hiq nuk foli me goj veq bon me shenje
Ulu mor Shqiptar e tbojna kuven

Pa ndigjo ti mor zotni
Nuk kam ardh ketu me u vra me ty
Vec me te thene, more, se ka Shqiptari

Kush ka thene se s'ka Shqiptari,
Nuk degjon me vesh as sheh me sy,
E korit, o, more ooo vendin e tije

Se Shqipnia eshte ai dheee
Ku ka lind i madhi Skenderbe
Token tone hej, o more e kena fe eee

Detin ndoshta mund te thahet,
Ndoshta shteret edhe oqeani
Vendin ton , more, jo, kurr s'mund ta falim !


Ky tekst u dërgua nga Tom Berishaj

Xhavit Avdyli - Ministrit Ne Londer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ministrit Ne Londer".
3. Video është e këngës "Ministrit Ne Londer", por nuk këndohet nga Xhavit Avdyli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xhavit Avdyli:


Komente 0