Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  46
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 57 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Xhavit Dedej është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. I lindur dhe i rritur në Shijak (Durrës) mes këngës tironse, të cilën e këdon me shumë pasjon. Ka edituar disa albume dhe një numër të madh këngësh e videoklipesh. Në vitin 2002, Xhavit Dedej publikon albumin "Mori Goca Gjithe Sa Jini". Në vitin 2004, Xhavit Dedej publikon albumin "Faj Apo Gabim". Në vitin 2006, Xhavit Dedej publikon albumin "Bobi". Më datë 2 Qershor 2008, Xhavit Dedej publikon videoklipin "S'jam Harom". Më datë 22...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

2 🔥Ne Bash Te Qefit Muhabeti (2008)

★★★★

Bobi (2006)

★★★★★

Faj Apo Gabim (2004)

★★★★★

Mori Goca Gjithe Sa Jini (2002)

★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Xhavit Dedej, Xhavit Dedei, Xhaviti

Komente 2