Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhavit Dedej - N'bash T'qefit T'muhabetit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

O ne bash te qefit, o t’muhabetit,
Na vjen kafja o me u pi

O buza me dridhet o prej sikletit
Filxhoni... o ne dore o ç’mu ngri (x2)

O floku i goces si pena e korbit qe s'pesho-het o me derhem

O note e dite o po i lutem zotit, qe t'ma heq o marakun tem (x2)

O dur't e tuja porsi llak keku, edhe gi-shtat si qelibar

O shum halle o qe ka ashiku, si bylby-lat o ne behar (x2)

O ja kom shkrep o lal rakise dhe venes, jarna na na ne...
O muhabetit lal ke Midja e Rremes, jarna na na ne...
O Sal Kazaz o lal ç’mu dogj fustona, jarna na na ne...
O ti pret Midja lal te gjate e te gjona, jarna na na ne...
Jarna na na ne... hajde ke lala e...
Jarna na na ne... te maj me arra e...

E moj fellonxe e molit e, hajde more (x2)
Te puthsha ne mes te ballit e, hajde more (x2)
Moj fellonxe e fushes e, hajde more (x2)
Te puthsha ne mes te gushes e, hajde more (x2)

E buzeqesh goca, hajde ke qershia (x2)
O buzeqesh djali, o nga dashunia (x2)

E lake moj lake, lake-pupulake,
E lalen tate o, ç’e bone maraké (x4)


Ky tekst u dërgua nga  altin

Xhavit Dedej - N'bash T'qefit T'muhabetit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'bash T'qefit T'muhabetit".
3. Video është e këngës "N'bash T'qefit T'muhabetit", por nuk këndohet nga Xhavit Dedej.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xhavit Dedej:


Komente 0