Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Xhavit Vitia

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17
  • Vendlindja:
  • Marec (Prishtine) 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Xhavit Vitia është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Rapsodi ju kendoi te gjitha trevave Shqiptare pa perjashtim. Karrieren e Folkloristit e filloi ne vitet 80-ta si 10 vjeqar. Xhavit Vitia ka disa Albume me i veqanti eshte ai i vitit 1992 kenga e Shyt Marecit me Text dhe muzike te Rapsodit. Xhavit Vitia ka ne repourtarin e tije dikun rreth 20 kenge me muzike dhe text te vete Rapsodit shume te sukseseshme dhe gjithashtu rreth 450-500 bashkangjite edhe kenget e vjetra Shqiptare popullore. Ka qene ne...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDeshmoret E Gollakut (2018)

Isuf Aga (2015)

Zemra E Dukagjinit


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Përparim Brati

Rifat Mulaj

Hamez Llapqeva

Hazir Qelaj

Naser Dula

Nehat Ferati

Dardan Shkreli

Bajram Gigolli

Luan Krasniqi

Ganimete Asllani

Tags: Xhavit Vitia, Xhavit Vitija, Nexhat Vitia


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet