Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Xhaxhi Piktori - Pranvera  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  18

Komente

Asnjë Koment

23/03/2012

2012-03-23T00:16:23+00:00Në fillim barin jeshil
barin jeshil,
pastaj pemët,
bëra unë
shiko sa bukur,
Lule plotë
flut'ra shumëngjyrëshe,
dhe një përrua
këtu në mes
Gjeje çfarë mungon
pastaj dielli
plot zogj përreth,
plot zogj përreth
lule dele
dhe një ylber
e kuqe dhe jeshile
blu edhe lejla
qeshni me te madhe
qeshni hahaha
se këtu mëson por
edhe lodron
me ngjyrat e githë botës
gëzon dhe fantazon.


Ky tekst u dërgua nga  melisa
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet