Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xheki - Oj Lulije  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Aleja"

Komente

Asnjë Koment

09/03/2015

2015-03-09T19:41:59+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Oj Lulije" kënduar nga Xheki.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Xheki i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Klajdi & Bruno - Oj Lulije

Oj lulije
Oj lulije oj lulije pëllumb i bardhë
a t'tha nana udha e mbarë
vaj vaj vaj vaj vaj
a t'tha nona udha e mbarë
vaj vaj vaj vaj.vaj
udha e mbarë udha e mbarë
nona m'ka thon, lot për faqe ja kom lon
vaj vaj vaj vaj vaj
lot për faqe ja kom lon
vaj vaj vaj vaj

oj lulije pëllumb i verdhë
deri ku nona t'ka përcjell
vaj vaj vaj vaj
deri ku nona t'ka përcjell
vaj vaj vaj vaj
m'ka percjell m'ka përcjell te pragu i shtëpisë
tu i fshi lotët me cep te shamis
vaj vaj vaj vaj vaj
tu i fshi lotët me cep te shamis
vaj vaj vaj vaj vaj

Vajzat E Shkupit - Oj Lulije

Oj lulije oj frizur me ni ane ooo erdhi koha me lan none e babe oo 2x

Ngrehi gishta o hiq mos u tutee per at djalee ooo bane zemren grusheeee 2x

Oj lulije oo kollan per midisi ooo erdhi koha me lan far e fisin ooo 2x

Ngrehi gistat ooo hiq mos u tuteee per at djalin ooo bane zemren grushteee2x

Oj lulije oo sa e bukurr jeee me gezim luli ti do vish te neee 2x

Lulijeee eee e bukur hajde hajde hajde te na si tu flutur 2x

Qka i begenise lule vllaut ton un ja begenisa bukurijen ooo 2x

Lulije e bukurrr hajde hajde hajde te na si flutur 2x

Elizabeta Marku - Oj Lulije

Oooooohooo
Ooooohooo
Një lule tek dera
Na ka sjell pranvera
Kur e pa djali
Zemra seç i ndali 2X

REF: Oj lulije
ç'ke me mue
çka ka ndodh moj zemër
që më je idhnue

Rri moj lule
afër djalit
oj e bardha lule
si bora e malit

eeeeeheee
eeeeeheee
Zemrën ma more
O moj malësore
Po digjem prej mallit
Pasha syt e ballit 2X

REF: Oj lulije
ç'ke me mue
çka ka ndodh moj zemër
që më je idhnue

Rri moj lule
afër djalit
oj e bardha lule
si bora e malit 3X

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Xheki:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet