Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Xhela

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  38
  • Emri i Vërtetë:
  • Xhela Abazi
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Xhela është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Me një vokal të ngrohtë, Këngëtari ferizajas, Xhela tashmë ka arritur që publikut shqiptar, t'i dhurojë ngrohtësinë e këngës shqipe. Në Nëntor 2009, Xhela merr pjesë në Çelësi Muzikor 3 me këngën "Nuk Kam Fat". Në Dhjetor 2009, Xhela merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Nuk Kam Fat". Në vitin 2011, Xhela publikon albumin "E Pabesushme". Më datë 29 Maj 2012, Xhela publikon videoklipin "Loti". Më datë 29 Maj 2012, Xhela publikon...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtareFenomenale (2015)

Kenge Te Vjetra Qytetare (2014)

Live 2013 (2013)

Live 2012 (2012)

E Pabesushme (2011)

Live 2010 (2010)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Kadan Duraj

Xili Berisha

Mergim Mjeku

Gjergj Presheva

Gentian Gojani

Dj Blunt

Korab Jetishi

Xuxi

Met Sadiku

Xheki


Tags: Xhela, Xhela Abazi

Xhela në Kartolina:

Të Gjitha Kartolinat

Krijo Një Kartolinë


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet