Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhela - I Dehur Jam Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "I Dehur Jam" kënduar nga Xhela.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 25 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
25

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Frederik Ndoci - I Dehur Jam

Hmmm dashuri....
dashuri per jeten, per njer'zit, per vehten
a jam n'anderr apo
thjesht i dehur?
hahaha

I dehur jam
kamet s'me mbajn*
po me mundon
nje dashuri

Tash per cdo nat'
pi raki e vene
gjithkend q' e helmon
mu vec me ngush'llon
Ti mun'esh me m'shpetu
t'lutem me ndihmo
se jeten ma ka shky
ma bani carap carap.

Cdo gote po t'shoh
t'perqafuar me te
si s'pate pak meshire
me m'lane n' kohe ma t'mire
une t'gjitha ty ti dhashe
pabesia te ndjek
pse puthjet harram
mi ke ba?..kuku

Kamet s'me mbajne
sa fort kam pi
dru se po vdes
o pa dashuni.

Tash per cdo nat'
pi raki e vene
gjithkend q' e helmon
mu vec me ngush'llon
Ti mun'esh me m'shpetu
t'lutem me ndihmo
se jeten ma ka shky
ma bani carap carap.

Cdo gote po t'shoh
t'perqafuar me te
si s'pate pak meshire
me m'lane n' kohe ma t'mire
kur t'gjitha ty ti dhashe
pabesia te ndjek
pse puthjet harram
mi ke ba?..kuku
per ty

Tash per cdo nat'
pi raki e vene
gjithkend q' e helmon
mu vec me ngush'llon
Ti mun'esh me m'shpetu
t'lutem me ndihmo
se jeten ma ka shky
ma bani carap carap.

pa dashuri dru se po vdes...
Cdo gote po t'shoh
t'perqafuar me te
si s'pate pak meshire
me m'lane n' kohe ma t'mire
kur t'gjitha ty ti dhashe
pabesia te ndjek
pse puthjet harram
mi ke ba?..kuku
per ty...

Neki Emra - I Dehur Jam

I dehur jam
Kambet s'me mbajne
Po me mundon
Nje Dashuni

Tash per cdo nate pi raki edhe ven
Gjithkend qe e helmojne e mu po me ngushllojne
Ti mundesh me m'shpetu te lutem ndihmom
Se jeten ma helmoj ky sharap sharap

Cdo kohe po te shoh t'perqafuar me te
Si s'pate pak meshire me m'lon ne kohe ma t'mire
Kur gjitha ty ti dhash prej nga kjo pabesi
Pse puthjet haram mi ke boo

Kambet s'me mbajne
Sa fort kam pi
Druj se po vdes
Pa dashuni

Tash per cdo nate pi raki edhe ven
Gjithkend qe e helmojne e mu po me ngushllojne
Ti mundesh me m'shpetu te lutem ndihmom
Se jeten ma helmoj ky sharap sharap

Cdo kohe po te shoh t'perqafuar me te
Si s'pate pak meshire me m'lon ne kohe ma t'mire
Kur gjitha ty ti dhash prej nga kjo pabesi
Pse puthjet haram mi ke boo

Tash per cdo nate pi raki edhe ven
Gjithkend qe e helmojne e mu po me ngushllojne
Ti mundesh me m'shpetu te lutem ndihmom
Se jeten ma helmoj ky sharap sharap

Cdo kohe po te shoh t'perqafuar me te
Si s'pate pak meshire me m'lon ne kohe ma t'mire
Kur gjitha ty ti dhash prej nga kjo pabesi
Pse puthjet haram mi ke boo

Urim Koshi - I Dehur Jam

I dehur jam kembet s me mbajn
po me mundon nje dashuri

Tash per qdo nat pi raki edhe ver
Gjithken qe e helmoj por mu po me ngushllon
Ti mundesh mem shpetu te lutem me ndihmo
Se jeten ma helmoj ky sharap sharap
Qdo got po t'shoh t`petqafuar me te
Si s 'pate pak meshir mem lan ne dit me t ' mir
Kur t gjitha ty ti dhash prej nga kjo pa besi
Se puthjer haram mi ke ba.

Kambet s'me m bajn ,sa fort kom pi
Druj se po vdes , pa dashuri

Tash per qdo nat pi raki edhe ver
Gjithken qe e helmoj por mu po me ngushllon
Ti mundesh mem shpetu te lutem me ndihmo
Se jeten ma helmoj ky sharap sharap
Qdo got po t'shoh t'perqafuar me te
Si s 'pate pak meshir mem lan ne dit me t ' mir
Kur t gjitha ty ti dhash prej nga kjo pa besi
Se puthjet haram mi ke ba.

La laj laj laj la la laj la la laj .................

Tash per qdo nat pi raki edhe ver
Gjithken qe e helmoj por mu po me ngushllon
Ti mundesh mem shpetu te lutem me ndihmo
Se jeten ma helmoj ky sharap sharap
Qdo got po t'sho per sa duhet mu deh
Si s 'pate pak meshir mem lan ne dit me t ' mir
Kur t gjitha ty ti dhash prej nga kjo pa besi
Se puthjet haram mi ke ba.

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 05/04/2014Më Shumë Këngë Nga Xhela:


Komente mbi këtë këngëXhela - I Dehur Jam
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Dehur Jam".
3. Video është e këngës "I Dehur Jam", por nuk këndohet nga Xhela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.