Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhelal Xheladini

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  11
BIOGRAFIA: Xhelal Xheladini është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Është fundi i viteve të ’70-ta, ditët e nxehta të verës rimojnë me një « bandë » çunash nga lagjja e trimave, çuna të pasionuar në muzikë, të cilët me gitaret e tyre i njihte e gjithë lagjja. Në ballkonet e shtëpive skaj rrugës, këndonin këngë që zgjatnin gjithë natën. Kur kaloja mbrëmjeve andej ishte e pamundur të mos i dëgjoja tingujt e muzikës së tyre, tinguj që ende më tingëllojnë butshëm sa herë që i kujtoj. Njëri prej atyre çunave ishte Xhe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Xhelal Xheladini

Komente 0