A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhemil Saliu

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  24
  • Origin:
  • Gostivar 
  • Age:
  • 53
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Xhemil Saliu is a popular singer and songwriter of Modern Traditional music. Këngëtari shqiptar nga Maqedonia Xhemil Saliu ka lindur në Debresh të qytetit të Gostivarit. Xhemil Saliu ka filluar të këndojë që në moshë shumë të herët në fshatin Debresh aty edhe ka spikatur talenti i tij, që do të shpalosej më tej gjatë gjithë fëmijërisë me evente muzikore,dasma dhe kengë të ndryshme. Talenti i kengetarit eshte zbuluar nga xhaxhai i babait (SALI SALIU) dhe nga mesuesit e muzikes. Ne moshen 6 vjecare bleu Ciftelin e pare. Fil...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Vetem Ti Plagen Ma Sheron (2013)

Mesazhi I Fundit (2010)

Sonte Me E Mira Je (2005)

Tani Je Pishmane (2000)


» Add A Song »

Ti Nuk Ke Zemer 2018
Syt Mu Mesuan Me Ty

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Related Artists:

Kadri Ismajli

Ismet Bexheti

Gjeto Luca

Hajredin Gjeta

Brahim Qetaj

Alush Hamiti

Refet Asani

Hidaver Osmani

Aziz Dervishi

Ferit Abdiu


Tags: Xhemil Saliu, Xhemil Salihu, Xhimi

Add an e-Card




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019