Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
 • Vendlindja:
 • Gjakovë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Austri 
 • Mosha:
 • 58 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Xhenc Bezhi është një shkrimtar i njohur. Shkollën fillore dhe të mesme i kreu në qytetin e lindjes, ku diplomoi në Gjuhë dhe Letërsi në SHLP “BAJRAM CURRI”. Një kohë punoi në arsim dhe në teatrin e qytetit. Aktivitet e tij të pareshtura në lëvizjet e kohës shpejtë u bënë halë në sy për regjimin fashisoid dhe gjenocidial të çetnikëve serb ku fillojnë përndjekjet për eliminim. Prej vitit 92-93 migron në Austri ku jeton edhe sot. Me shkrime merret qysh në orët e hershme të rinisë, si nxën...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Mehmet Bislimi

Pal Sokoli

Bedri Halimi

Hasan Qyqalla

Sahit Shala

Agim Desku

Liri Loshi

Abdullah Konoshevci

Xhevahir Cirongu

Brahim Avdyli

Tags: Xhenc Bezhi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet