Xhenisa Memolla Poezi
Xhenisa Memolla

Tema: Poezi Për Trishtim


E Zemeruar

Jam e zemeruar pa patur qellim ,
gjera te pakuptimta mblidhen ne nje mendim .
Sado perpiqem , zgjidhje nuk gjej ,
mendohem dhe kuptoj se sa vlej .
E zemeruar per nje problem pa rrugedalje ,
pres me se koti te me kerkone falje .
Por kuptoj se koha qe moti ka ndrshuar ,
e vetme perdhe serisht e zemeruar .
Perpiqem me vetvete situaten te kuptoj ,
godas , ulerij , e cmendur vrapoj .
Sot nga moskokecarja urrej dhe veten time ,
por akoma degjoj me mijera kercenime .
E enderroj veten time te vdekur ,
ne gjuhen vulgare eshte nje fjale e mbetur ...

- Poezi nga Xhenisa Memolla{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 2