Xhenisa Memolla Poezi
Xhenisa Memolla

Tema: Poezi Për Trishtim


Qaj

Qaj!Bashkë me mua qajnë dhe kujtimet ,
duke menduar të shumtat injorimet.
Do qaj derisa sytë sdo të kenë më lot për të derdhur ,
Do qaj derisa me lotët e mi , e vetme do të jem dehur ,
Do qaj derisa varri do të më pranojë ,
Do qaj kur të shoh se veç korbat e zi mbi varrin tim do vajtojnë .

- Poezi nga Xhenisa Memolla{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0