Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhenty

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  154
 • Vendlindja:
 • Krujë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 24 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Xhenty është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop dhe reggae. Prindërit e tij janë nga Kruja dhe e kanë quajtur djalin e tyre pas mbretit ilir, "GENT", një mbreti i fuqishëm i Ilirisë, sepse donin që biri i tyre të trashëgonte fronin e mbretit në karrierën e tij. Që kur ishte fëmijë ai filloi të dëgjonte muzikë Hip Hop të këngëtarëve të famshëm të asaj kohe në Shqipëri, dhe në të njëjtën kohë filloi të këndonte Hip Hop para pasqyrës. Vëllezërit e tij e panë atë që ai e donte muzikën dhe për këtë arsye ata i...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Snapchat

Profili

SoundCloud

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Komente

2 🔥Good Playa (2014)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (7)

1
1
9
4
7
6
10

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Tiri Gjoci

Dylan

Glenis Dume

Gerard Merdani

Elsamed Senaj (Eli-G)

Ardit Çuni

Deklan

KMC

Xhevi

Stiv Boka

Tags: Xhenty


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet