A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xheraldina Berisha

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  55
  • Origin:
  • Prizren 
  • Age:
  • 28
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Xheraldina Berisha is a popular singer of Pop & Modern Traditional music. Në Maj 2010, Xheraldina Berisha merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Afer Nuk Te Kam", në bashkëpunim me Almedina Berisha. Në vitin 2011, Xheraldina Berisha merr pjesë në The Voice of Albania 1, ku arriti te shkoi deri ne gjysëm-finale. Në Maj 2012, Stresi & Xheraldina Berisha marrin pjesë në Top Fest 9 me këngën "Lamtumire". Ata kanë patur mjaft sukses pasi kënga e tyre është pëlqyer shumë dhe u bë një ndër këngët e para në listen e Top-Fes...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Voice Of Albania

(Contestant)

Instagram

Account

SnapChat

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Egzona Dedaj

Albulena Ukaj

Ela Muja

Xhoi Kallaverja

Olgera Lleshaj

Viona Shabani

Llollo

Arbëresha Hajdari

Jehona Lumi

Dorina Xerxa


Tags: Xheraldina Berisha, Xheraldina, Voice Of Albania

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019