Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Xheraldina Vula

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  147
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Xheraldina Vula është një autore këngësh shumë e njohur. Xheraldina Vula është diplomuar në Universitetin e Prishtinës – fakulteti i Gjuhës dhe Letërsisë Shqipe. Ajo është Zëvendës Drejtoreshë dhe anëtare e Bordit të Drejtorëve në Kompaninë 21. Është gazetare e njohur dhe modetarore e talkshow programeve televizive. Të gjitha programet qe i ka krijuar dhe prodhuar, gjithnjë kanë tërhequr më shumë se 60 përqind të shikuesve në Kosovë. Është poete e publikuar (“Megjithatё sillet” 1988; “Me bisht sy...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Nëna e

Ledri Vulës

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Jeta Vojkollari


Tags: Xheraldina Vula

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet