Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhero
 • Emri i Vërtetë:
 • Regjep Maksuti
 • Vendlindja:
 •  
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 23 Janar 1986
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♒ Ujori
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
Këndon kryesisht: hip-hop

Xhero është këngëtar i njohur. Xheroo antari i grupti FER, ne vitin 2009 grupi FER realizoj albumin e par "LSHOJA ZONIN" n'album kan duet me reprat e njohor Lrical Son e Gjikal. Emri i vertete i Xheroos është Regjep Maksuti dhe kreu shkollen e mesme ne Ferizaj tek "Faik Konica". Ai bashkpunoi me shume kengetare te tjere si Stine, Ledri vula, Ingrid Gjoni, Getinjo etj.

Më datë 27 Gusht 2011, Xheroo & Stine publikojnë videoklipin "Asgje S'mungon". Videoklipi u prodhua nga EMF Creative.

Më datë 8 Shkurt 2012, Xheroo publikon videoklipin "I Vetmi". Videoklipi u prodhua nga EMF Creative.

Më datë 4 Prill 2015, Stine publikon videoklipin "Wtf", në bashkëpunim me Xheroo.

Më datë 20 Maj 2016, Xhero publikon videoklipin "A E Din". Muzika e këngës u punua nga Stine, teksti u shkrua nga Xheroo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang.

Më datë 20 Maj 2017, Xhero publikon videoklipin "Kush".

Më datë 23 Mars 2019, Stine publikon videoklipin "Locka", në bashkëpunim me Xheron. Muzika e këngës u punua nga Jurgen Shira, ndërsa teksti u shkrua nga Stine & Xhero.

Më datë 19 Gusht 2019, Alida & Xhero publikojnë videoklipin "Krejt Me Harru", në bashkëpunim me Xheron. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Stine.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

2

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet