Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhevat Kelmendi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.8 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Pejë 
  • Mosha:
  • 66 Vjeç
BIOGRAFIA: Xhevat Kelmendi është një këngëtar i njohur. Xhevat Kelmendi filloi te mirret me muzikë që nga viti 1970, e pastaj duke vazhduar xhirimet e para në RTP ne vitin 1978. Qysh heret filloi të komponoi, te shkruaj, të luaj në kitare dhe vetë t'i këndoj ato këngë - pra kantautor. Me fanatizëm i kultivoi këngët arbëreshe, serenatat korcare. Pjesëmarrës i shumë manifestimeve dektada të tëra, dhe i shumë festivaleve, por permanent në "Zambakun e Prizrenit". Me tekste të veta dhe me muzikën e të biri...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

SoundCloud

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Xhevat Kelmendi

Komente 0