Xhida Gashi
Xhida Gashi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  •  Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë

Biografia

BIOGRAFIA: Xhida Gashi është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike dhe popullore dasmash. Më datë 20 Tetor 2020, Xhida publikon videoklipin "Shpejt Ike". Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics. Më datë 5 Mars 2021, Xhela & Xhida publikojnë videoklipin "Hallall". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fadil Topalli. Më datë 18 Korrik 2022, Xhida Gashi publikon videoklipin "Realitet I Hidhur". Kënga vjen e realizuar në të gjithë komponentët e saj nga Vullnet Ibraimi. Video...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1