Xhoana Gremi (Xhoi)
Xhoana Gremi (Xhoi)

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Emri i vërtetë:
  • Xhoana GremiBiografia

BIOGRAFIA: Xhoana Gremi (Xhoi) është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore dasmash. Më datë 4 Prill 2018, Xhoi publikon videoklipin "Dasem E Madhe". Muzika e këngës u punua nga Alban Hoxhaj, teksti u shkrua nga Arben Duka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alban Hoxhaj. Më datë 9 Janar 2020, Xhoi publikon videoklipin "Ata Sy". Teksti i këngës u shkrua nga Arben Duka. Më datë 27 Shtator 2022, Xhoi Gremi publikon videoklipin "Ju Ula Nenes Ne Gjunjë". Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 3