Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhoi Kallaverja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  120
 • Emri i Vërtetë:
 • Xharie Kallaverja
 • Vendlindja:
 • Peshkopi 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Xhoi Kallaverja është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. ENGLISH: Xharie Kallaverja's art name is Joi. She has started singing since was six years old. She has participated in youth concerts at cultural centers in Peshkopia with she was 14 When she was 15 years old in 2004 she took place in a competition called "Friday's fever" contucted by showman Adi Krasta and judge panel: Alfred Kacinari, Zerina Kuke, Zhani Ciko, Shpetim Saraci. This was a competition with faw stages happening arownd Albania's tow...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Profili

Snapchat

Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Xhoi Kallaverja, Xharie Kallaverja

Komente 0