Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhuliana Toçi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  108
  • Vendlindja:
  • Dibër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
BIOGRAFIA: Xhuliana Toçi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Lindur në Dibër, mbaroi studimet e mesme dhe të larta në Tiranë ku jetoi e punoi prej 12 viteve deri sa në vitin 2010 u largua për në Zvicër duke ndjekur një master në Komerce Internacionale dhe vazhdon jeton atje edhe në ditet e sotme. Gjatë periudhës që jetoi në Tiranë, është bërë pjesë e disa kompeticoneve, disa herë pjesëmarrëse në ‘Top Fest’, ‘Kënga Magjike’ si dhe festivali i fundvitit në RTSH (nata e të rinjëve). Pjesëmarrëse në koncert...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë KomentKëngë Popullore (Covers) (2020)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Amarda Arkaxhiu

Dhurata Aliaj

Rita Kastrati

Aida Cara

Besiana Kertusha

Mirjeta Mema

Aferdita Bajrami

Albina Burrniku

Viki (Violeta Lulgjuraj)

Violeta Demaj

Tags: Xhuliana Toçi, Xhuliana, Xhuliana Toci, Xhuli Toci


Komente mbi këtë artist