Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xili Berisha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Xili Berisha është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Më datë 18 Qershor 2009, Valon Azizi & Xili publikojnë videoklipin "Qika E Diaspores". Më datë 8 Dhjetor 2009, Xili publikon videoklipin "Sot Pak Neser Pak". Në vitin 2010, Xili Berisha publikon albumin "Dy Germa". Në vitin 2011, Xili Berisha publikon albumin "Hajt Se Bohet Mire". Në vitin 2012, Xili publikon albumin "Qka M'ka Syri". Më datë 13 Janar 2013, Xili publikon videoklipin "Dy Pika Lot". Më datë 2 Tetor 2013, Xili publi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment

Si Llokum (2015)

★★★★★

Rejhan (2014)

☆☆☆☆☆

Live (2013)

☆☆☆☆☆

Qka M'ka Syri (2012)

★★★★★

Hajt Se Bohet Mire (2011)

★★★★★

Dy Germa (2010)

★★★★★

S'mund Ti Ndan As Amerika

☆☆☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Xili Berisha, Xili

Komente 0