Ximi
Ximi
Ximi
  • Emri i vërtetë:
  • Nazim Sulejmani
  • Vendlindja:
  • Tetovë
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 4 Prill 1983
  • Horoskopi:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Ximi është këngëtar. JETON NE KERCOVE…ME MUZIK MERET QE NE FEMIJRI…
AKTUALISHTE KA TE REALIZUME DY VIDEOKLIPE DHE NJE ALBUM “UNE DI TE FAL” I CILI ESHTE PRITUR MJAFT MIR NE TROJET SHQIPTARE SIDOMOS NE MAQEDONI

PJESMARES NE SHUM FESTIVALE DUKE FILLUAR NE

NOTA FEST (MAQEDONI)

KOSOVA FEST (KOSOVE, KU MER CMIMIN E III NHA JURIA ME KENGEN “PSE ME SHTINE TE GJALL NE DHE)

TOP FEST (SHQIPERI)

PJESMARES NE SHUME SPEKTAKLE SI NE TROJE SHQIPTARE ASHTU EDHE NE EVROPE…

AI ESHTE NE PRAG TE DIPLOMIMIT NE FAKULTETIN E DREJTSISE NE “UNIVERSITETIN E EVROPES JUGLINDORE” TETOVE.

Më datë 18 Maj 2007, Ximi publikon videoklipin "Une Di Te Fal".

Më datë 27 Shtator 2007, Ximi publikon videoklipin "Ti Me Deshiron".

Në Maj 2007, Ximi merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Une S'di Te Genjej".

Në vitin 2007, Ximi publikon albumin "Une Di Te Fal".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0