Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Xonn - Lamtumir  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

07/04/2019

2019-04-07T14:15:08+00:00Pjesa 1.
Po ta shkruj ket leter malli
T lutna lexoje n heshtje
A je gzu qe u largove
Pse mje vyshk si gjethe vjeshte
Ket pranver spo qel mo lulja
Qe dikur ti e deshte
N'ket pranver shum pom mungon pom mungon ajo buzqeshje
Kisha dasht me tpas pran veti e kur mos mu largu sot dikush pom zavendson
E kjo aspak nuk osht tum gzu
Sot dikush pot ledhaton e mu zemra po ma nin sot dikujt i thu te du e pse dikujt lamtumir athu ti najher m kujton a m kujton kur je n vetmi kisha dasht me ta ni zonin tu e ni jo sisha ngi kom ni qr tash je e lumtur je martu e po pret fmi ondren qe bashk e kem pas sot tu ka plotsu veq ty i besova syt e zi po pa ndjenja mkan shiku me fjal tomla mpaske vra qe dikur mi ke premtu i besova lotet e tu po boj be edhe n'Zot dikut aq shum t besova tash ngo zemra qka po t thot.

Pjesa2.
Jo skom zemer me t harru nje her zemren e kom fal ti e din je kon e vetmja bile dhe dashni e par ma le zemren ne nje var nat acar ku je largu hale n dhom i ruj dhuratat qysh mi le jo si kom lu n mur e shoh foton e vjeter dikur t lumtur tash me lot dikir pata lumturi jo skom po pasha ni Zot shpesh per ty zemra po mvet e shpesh ni fjal po ma thot "A t ka thir a e ke pa" e un pergjigjna me lot:Mo spo kthehen koht e vjetra a un vdeksha per at vakt ti ke ik me kilometra po me zemer t mbaj shum ngat tash ti tjetrin e ki ngat dikujt tjeter i thu tdu dikon qe shum te deshti po tboj be zdite me ru dikush qe jetoj per ty sot per ty po vdes nga pak ti nime fjalen e mbajte kur the kur nuk kthena prap e di mo qe ski mu kthy e gjitchka mo ka mbaru shkaku i tradhtis tone as ndashni smuj me besu.


Më Shumë Këngë Nga Xonn:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet