Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xonn - Trendafil Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

sonte si dje mu kujtove
prap e nita t’njejtin mall
100 her na jem idhnu
hera par qe jena t’ndam
qysh u nite dje dhe sot
a e ki pa mu t’veshtir
a e kqyr biseden ton
fjala fundit LAMTUMIR
jena sha e jem perla
s’di me neve qa ka ndodh
kush prej neve ka dashni
kush prej tjetrit koka lodh
ku e more at guxim
me ma lyp ndarjen pa faj
ti po thu mo s’jom ajo
po si duket s’kokna ai
s’di ku bana un gabim
pse ti ftyren po ma mrrol
veq dashni dita met fal
e kurr jo s’t’preka me dor
t’kom besu kur jem taku
naten von kem bisedu
sa shum kshilla ti kom dhan
e me qef i ke pranu
fjala t’du ka pas ni vler
sikur lule npranver
kena than jo s’ka mu vyshk
po si duket ma s’po qel
ma s’po shkruhet ai mesazh
qe jom msu qdo nat me pa
asni thirrje prej asaj
kogja mall kom per at za
TRENDAFIL ti e shkele munin tem
je pikllimi qe sot kam
dikur ishe gzimi jem
ma shum fjala o kam dhem
e ma mir tem kishe vra
ose syt pse s’mu verbun
se at fjal une me pa
nuk pot lutna me mu kthy
veq do qaste ti kujtoj
nese kjo o fund per ty
ani mir ma s’po t’pengoj
veq diqka drejt pot tregoj
s’ki iden sa pom mungon
edhe ti je njejt si un
po ti veten se tregon
e pse s’pom thirr
me vazhdu na ku e lam
njani tjetrin kem me lyp
pse po thu qe ma se kam
ja ke nis e po fol keq
je ka thu qe s’na ka ec
ti thell n’zemer je merzit
ndryshe ftyra pot buzqesh
un ta njoh ty at shikim
veq me sy na jem kuptu
se dashnia jon u pa
per her t’par kur jem taku
t’njejtin mall e ni dhe sot
kur kaloj te veni jon
un po pres veq ni mesazh
e tut prit kalun do or
a je qut a je fjet
apo ndoshta flen e qet
a t’pengon qe un t’kom shkru
apo ndoshta se ki t’leht
jo me lot s’du met pa
veq e lumtur ti jeto
nese ke gabu me mu
jo me to ti mos gabo
apo ndoshta m’ke harru
tu m’harru ti mke shkatrru
kujt ja thu fjalen te du
se dashnin un ta kom msu
mos harro najher kujtom
gzim per ty e per mu ron
jo mos thuj dikan e du
se jo zemra s’ta pranon
e ata sy mbonen mu
mu dashuru
ti me fjal m’paske dasht
se me vepra mke shkatrru
do te du dhe nese vdes
nese shkon e s’kthehesh kurr
un dashnin tash e msova
kur per femer qan ni burr
zemren gur s’po muj me ba
e met than qe je e lir
mfal se shum e kom zgat
te du shum naten e mir
e kom ni fjal sa per fund
e kjo fjal e ka ni pesh
mos e lyp dikan me gjet
se ke rujt qaj qe tka desht
...
se ke rujt qaj qe tka desht


Ky tekst u dërgua nga LeartXonn
Publikimi: 16/02/2021
Teksti: Xonn
Prod: Bandana Recordz
Video Produksioni: XonnXonn - Trendafil
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Trendafil".
3. Video është e këngës "Trendafil", por nuk këndohet nga Xonn.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xonn:


Komente 0